Úvod

Znovu jsme se pokusili tvořit. Prvotními impulsy jste byli vy, kteří jste se ptali: „A co další příběhy?“ Posledním, ale zásadním nakopnutím k práci, byl náš syn David, který se až příliš často ptal: „A co má kniha?“

Snažili jsme se vystihnout příběhy ze SZ. Ve Čtení pro Árona naše příběhy konči Mojžíšem, ve Čtení pro Davida začínáme Jozuem a končíme smrtí krále Davida.

Byl to báječný čas, trochu jsme sice bojovali s tématy a zpracováním, ale Vlastík, Jolana, Kuba, Jana, Pavel a Denisa nás podpořili svou prací a fantazií a bravurně popsali to, na co jsme my neměli odvahu. Andrzej svým osobitým a jedinečným způsobem namaloval různé situace i pocity, které mohly postavy Bible prožívat a více než 60 lidí ztvárnilo to, co si dnes můžete přečíst nebo poslechnout.

Když se blížil termín vydání a my jsme nevěděli, čeho se dřív chytit, objevila se Barbora Zielinová, která se stala naši manažerkou a velkou horu starosti vzala na svá bedra a my jsme se mohli věnovat konečně fázi CD.

Doba soudců i prvních králů není moc jednoduchá. V Bibli začíná přituhovat a boje a války jsou součástí každé knihy, kterou čteme po knihách Mojžíšových. Snažili jsme se nevyhýbat náročným tématům, ale ztvárnit je a popsat, co jak nejpřijatelněji pro malé posluchače. Doufáme, že i tentokráte s dětmi najdete zalíbení v příbězích i písních, které mohou být malým předkrmem toho, co vše se nachází v Bibli.

Čtení pro Davida je pokračováním audioknihy Čtení pro Árona. Je to kniha s 2 audio CD a pexesem. Obsahuje zpracované biblické příběhy od Jozua po krále Davida formou říkanek, písní, hraných i vyprávěných příběhů. Délka nahrávek je přes 150 minut. Můžete objednat zde.


Lucie a Artur Římanovi